Výšivka a sítotisk

Zpět na úvodní stranu

Výšivka

Touto technologií je možné vyšívat loga téměř na jakékoliv textilní výrobky, (ručníky, tašky, čepice, trička, bundy atd.) která se upínají do speciálních vyšívacích rámečků. V závislosti na velikosti výšivky musí být logo jednoduché, aby bylo po vyšití čitelné. Doporučujeme velikost písma minimálně 5 mm na výšku. Před samotným vyšíváním je nutno vytvořit vyšívací program stroje pro dané logo, který se účtuje zvlášť. Vytvoření vyšívacího programu je časově náročné a tím i poměrně drahé. Již vytvořený program je pak použitelný i pro opakované zakázky, kdy se znovu neúčtuje.

Sítotisk

Tato technologie potisku má největší tradici a je nepostradatelná u potisku reklamních předmětů, a to i v dnešní době, kdy si digitální technologie potisku, jak 3D předmětů, tak textilního zboží, již vydobyla pevné postavení na poli potiskových technologií.
Tuto tiskovou techniku můžeme rozdělit do několika základních skupin:

Plošný sítotisk

Je to potisková technologie, kdy motiv loga je přenášen na potiskovaný předmět pomocí sítotiskové šablony a tiskové těrky. Pro potisk touto technologií využíváme, jak ruční sítotiskové stroje, tak i poloautomatické stroje, které významně zvyšují kvalitu a produkci tisku. K dosažení vysoké kvality potisku na velkou škálu materiálů je velmi důležité zvolit optimální typ barvy. Proto k potisku nesavých materiálů používáme různé druhy konvenčních barev. Dle typu a povrchové úpravy potiskovaných předmětů dále tyto barvy dělíme na jednosložkové, dvousložkové a speciální. Čím dál více nacházíme uplatnění pro UV barvy, jejichž kvalita se výrazně zvyšuje. Pro potisk textilií využíváme jak výhod vodou ředitelných barev, tak i barev plastisolových. Plastisolové barvy umožňují tisk plnobarevných předloh, jak systémem CMYK, tak rozkladem do direktních barev a tisk různých efektů , jako jsou 3D tisky, puff efekty, tisk glitrů, imitací kůží , transparentních bází a barev, které po natištění budí dojem velmi starého popraskaného tisku.

Rotační sítotisk

Rotačního sítotisku užíváme pro potisk válcových předmětů. Motiv je přenášen na potiskovaný předmět , stejně jako u plošného sítotisku pomocí sítotiskové šablony a tiskové těrky. Rotační sítotisk se používá pro potisk kuličkových per, hrnků, popelníků, skleniček atd. Výhodou této technologie je možnost vícebarevného potisku téměř po celém obvodu předmětů, za předpokladu, že předmět disponuje aretačním bodem pro opakované založení do stroje.

Transferový tisk

U této technologie se využívá plošný sítotisk, kdy barvy motivu loga se tisknou zrcadlově na přenosový (speciální ) papír. Pro tuto techniku tisku se používají různé druhy přenosových papírů v závislosti na typu použité barvy, charakteru loga a potiskovaného materiálu.

Technologie transferového tisku je ideální pro potisk textilních materiálů, jak na přírodní bázi, tak na syntetické tkaniny a jejich směsi. Kvalita a typ používaných barev mají v této technologii velký význam, proto používáme barvy od nejvýznamnějších světových výrobců Wilflex, Union Ink nebo QCM. Pro natištění se pomocí pneumatických a ručních transferových lisů natištěné motivy aplikují pomocí teploty, tlaku a potřebného času na trička, čepice, tašky, batohy, atd. Výhodou této metody je vysoká brilance odstínů barev, zajímavý povrch po aplikaci loga a vysoká odolnost při praní. Další výhodou je pak možnost tisku náročných předloh a možnost tisku plnokrevných obrázků na různé textilní výrobky systémem rozkladu direktivních barev. Tato technologie nám dovoluje oproti přímému tisku, kde je omezeni kapacitou stroje aplikovat tisky s neomezeným počtem barev. Je obzvláště vhodná pro opakující se zakázky.

Aktuální ceník